aktywności

Męskie kręgi

Idea męskich kręgów w dzisiejszych czasach może wydać się czymś dziwnym. Niektórzy faceci słysząc o nich po raz pierwszy mogą uśmiechnąć się lekko pod nosem. To z nerwów. Wizja otwarcia się przed grupą innych mężczyzn jest często przerażająca. Boimy się być sobą, będąc w szczerej i otwartej relacji z innymi mężczyznami. Już nawet zwrot “relacja z innymi facetami” zaczyna nas krępować. To szaleństwo!

Na tych, którzy się przełamią i zasiądą w męskim kręgu, czeka jednak nagroda. Nigdzie indziej mężczyzna nie dostanie tyle zrozumienia, akceptacji, szczerej sympatii i kumpelskiego wsparcia. Rozmowy podczas męskich kręgów są głębokie i mądre. Budują nas jako mężczyzn i wzmacniają wewnętrznie. Pomagają choć na chwilę zrzucić pancerz i być naprawdę Sobą, bez ocen i łatek. Okazuje się, że my wszyscy mamy bardzo podobne historie, które wreszcie mogą być wypowiedziane na głos. 

Nasze męskie kręgi będą odbywały się prawie co wieczór w dżungli, przy ognisku, pod rozgwieżdżonym niebem. Nie są obowiązkowe. Nie masz ochoty – możesz robić coś innego. 

 

Reguły naszych Męskich Wyjazdów:

1. Zawracamy się do siebie po imieniu
2. Uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne
3. Treści intymne, wyrażone między uczestnikami grupy, nie są dalej
przekazywane
4. Wszelkie konflikty rozwiązujemy przez dialog
5. Jesteśmy nastawieni na współpracę
6. Nie izolujemy poszczególnych członków grupy
7. Nie dyskryminujemy z powodu odmiennych poglądów religijnych, politycznych czy światopoglądowych
8. Dobrze się bawimy
9. Czas wykorzystujemy dla dobra siebie i innych
10. Lenimy się jedynie, gdy nam to służy
11. Podczas męskich kręgów zachowujemy trzeźwość