FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Pierwszym krokiem niezbędnym do zarezerwowania miejsca na wyjeździe będzie przesłanie zaliczki. Resztę kwoty zapłacisz już w Indiach. Zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy – wyślemy Ci wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiemy na pojawiające się pytania. Gdybyś miał potrzebę pogadania na żywo możemy zorganizować Skypa: Ty + Jarek + Kuba. Miejsc jest mało więc im szybciej się zdecydujesz tym lepiej.

Jest sporo opcji połączeń lotniczych pomiędzy Polską, a Indiami. Niedawno bezpośrednie loty z Warszawy do Delhi uruchomił LOT. Możesz też lecieć np. przez Dubaj i stamtąd bezpośrednio na Goa. Im szybciej się zdecydujesz tym bilety powinny być tańsze i masz więcej czasu żeby polować na promocję.  Możemy Cię też skontaktować z zaprzyjaźnionym biurem turystycznym, które pomoże Ci w rezewacji biletu.  Koszty biletu w obie strony to około 2500 złotych.

Tak. Na lotnisku będzie na Ciebie czekać zaprzyjaźniony z nami taksówkarz. Czas podróży z lotniska to około 1,5 godziny.

Jasne. Jest to oczywiście możliwe. Daj nam znać wcześniej to zaproponujemy Ci opcje noclegowe.

Tak. Koszt wizy to około 100 usd i możesz ją uzyskać na dwa sposoby.

Tourist e-visa. Jest to wiza, o którą możesz aplikować przez Internet. Wizę otrzymasz już w krótkim czasie od momentu wypełnienia wniosku. E-visa pozwala na pobyt maksymalnie do 60 dni i pozwala tylko na jednorazowy wjazd do Indii. O e-wizę możesz aplikować na stronie: https://www.indianevisas.org.in/index.php

Wiza standardowa. Możesz również aplikować o wizę turystyczną 6-miesięczną lub roczną, drogą tradycyjną. Obsługą wniosków wizowych zajmuje się w Polsce tylko jedna firma – BLS. Wszystkie inne firmy to pośrednicy. Pamiętaj, że ważność wizy standardowej liczona jest od momentu wystawienia, a nie wjazdu do Indii. Adres strony firmy BLS to https://www.blsindiavisa-poland.com/

Rezerwując bilety pamiętaj, że już w Indiach musisz przejść odprawę paszportową, która może zająć trochę czasu. Zarezerwuj  więc sobie bezpieczny, kilkugodzinny zapas pomiędzy lotami przesiadkowymi.

Tak, dla Twojego komfortu psychicznego i bezpieczeństwa wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest przez nas wymagane.

Biuro turystyczne, które pomaga nam w rezerwacji biletów może postarać się tak dograć logistykę tak, że polecicie z Polski na Goa większą grupą. Daj znać będziemy kminić temat.

Projekt Męskie Wyjazdy nie jest organizowany przez agencję turystyczną. Oficjalnie jest to Twój prywatny wyjazd, z naszą opieką jako Twoich przewodników na miejscu. W rzeczywistości masz nasze pełne zaangażowanie i wsparcie na każdym kroku tak, żeby czuć się na Goa komfortowo i bezpiecznie. 

Większosć tak. W cenę wyjazdu wliczone są kolacja powitalna i pożegnalna, śniadania oraz  posiłki połączone z atrakcjami, w których będziemy brali udział. Pozostałe posiłki nie są wliczone w cenę. Dzięki temu nie będziesz “przywiązany” do jednej restauracji i sam możesz wybierać w bogatej ofercie niedrogich knajpek, restauracji i kafejek.

Budżet na wyjazd to bardzo indywidualna sprawa. Ceny na Goa powinny Cię pozytywnie zaskoczyć. Kolacja w dobrej restauracji jest tutaj o połowę tańsza niż w Polsce. Ubrania i pamiątki również można kupić w rozsądnych cenach. Większość atrakcji na wyjeździe jest już wliczona w cenę, więc musisz mieć ew. pieniądze na atrakcje dodatkowe i zakupy do Polski. W Agondzie jest bankomat i nie będzie problemu z wyjęciem lokalnych pieniędzy z karty. Dobrym rozwiązaniem jest wyrobienie karty Revolut. Możesz też wymieniać na miejscu dolary. W wiosce obok jest kilka kantorów. 

Spakuj to, na co masz ochotę. Letnie, wygodne ubrania które lubisz, klapki, buty sportowe, okulary przeciwsłoneczne i coś chroniącego głowę przed słońcem. Weź latarkę.  Przyda się coś przeciwko komarom, krem przeciwsłoneczny i podręczna apteczka jak na każdym wyjeździe. Weź też taki mały, cienki, szybko schnący ręcznik.

Nie ma sprawy. Wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba otrzymasz nasze wsparcie w tłumaczeniach. 

To raj dla osób kochających ciepło i słońce. Temperatura w dzień będzie sięgać około 30 stopni, w nocy około 24. Woda jest także ciepła i zapraszająca do kąpieli. Deszczy raczej nie uświadczymy. 

Tak. Goa to spokojne i bezpieczne miejsce. To nie będzie wyjazd survivalowy ;).

Nie jest przeszkodą, że nigdy nie stałeś na macie.  Asany podczas zajęć będą dostosowane do Twoich warunków i możliwości fizycznych. Także luz.

Alkohol i rozwój osobisty nie idą w parze, dlatego będziemy Cię zachęcać do unikania tego typu używek. Co nie znaczy, że nie wybierzemy się raz czy dwa razem na piwo. Podczas męskich kręgów obowiązuje zasada zachowania trzeźwości.

Na wyjazd warto zabrać bawełniane, wygodne i niekrępujące ubranie; może to być Tshirt i luźne, cienkie spodnie. Maty będą.

Spoko. Najwyżej będziesz jechał na skuterze jako pasażer. To jest do ogarnięcia. Możesz też wypożyczyć w Polsce skuter i nauczyć się jeździć. Nie sugerujemy wsiadać w Indiach na skuter po raz pierwszy w życiu, to zbyt ryzykowne.

Nigdy nie spotkaliśmy się z poważniejszymi problemami zdrowotnymi, podczas pobytu na Goa, ale jak zawsze w podróży, zdrowy rozsądek to podstawa. Nie ma szczególnych zagrożeń jeśli chodzi o poważne choroby, czy epidemie na Goa. Według nas nie ma potrzeby poddawania się specjalnym szczepieniom, ani zażywania leków antymalarycznych. Jeśli jednak czujesz że dla Ciebie to ważne, możesz się przed wyjazdem zaszczepić.

W prawie we wszystkich restauracjach i kawiarniach na Goa jest dostępne wi-fi. Oczywiście również w miejscu, w którym będziesz mieszkać. 

Formularz kontaktowy

Masz inne pytania? Pisz śmiało.